Szympansy z azylu Fauna. O przetrwaniu i woli życia Andrew Westoll

ISBN: 9788375365283

Published: May 8th 2013

Paperback

312 pages


Description

Szympansy z azylu Fauna. O przetrwaniu i woli życia  by  Andrew Westoll

Szympansy z azylu Fauna. O przetrwaniu i woli życia by Andrew Westoll
May 8th 2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 312 pages | ISBN: 9788375365283 | 4.38 Mb

Z niekompletnej dokumentacji medycznej wynika, że Tom przez ponad trzydzieści lat przeszedł co najmniej sześćdziesiąt trzy biopsje wątroby, szpiku i węzłów chłonnych, został zarażony wirusem HIV i wirusem zapalenia wątroby, a przytomności pozbawiono go trzysta sześćdziesiąt dziewięć razy.Niewiele lepiej wyglądają karty medyczne Regisa, cukrzyka, który nie chce przyjmować insuliny, Sue Ellen, której w młodości młotkiem wybito zęby, cierpiącej na klaustrofobię Pepper i Chance, która pierwsze pięć lat życia spędziła w kompletnej izolacji. Łączy je to, że wszystkie mają poważne zaburzenia psychiczne.

I to, że wszystkie znalazły schronienie na farmie Glorii Grow.Zaczęło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy przed siedzibą fundacji Fauna zaparkował czarny pick-up holujący zwykłą przyczepę dla koni. W środku znajdowało się kilka szympansów, dla których był to kres długiej i trudnej podróży. Aż do tego dnia stanowiły własność Uniwersytetu Nowojorskiego, gdzie były obiektami eksperymentów biomedycznych.

Wydarte matkom tuż po urodzeniu, trzymane w ciasnych klatkach, poddawane inwazyjnym operacjom, badaniom neurologicznym i toksykologicznym nigdy nie odzyskają pełnej sprawności, ale w azylu Fauna w spokoju dochodzą do siebie.Dla Andrew Westolla wolontariat w azylu miał być wielką przygodą, spotkaniem oko w oko z najbliższym kuzynem człowieka. Ale wyobrażał ją sobie zupełnie inaczej.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Szympansy z azylu Fauna. O przetrwaniu i woli życia":


fourseasonsfortwayne.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us